Laminace obočí – stojí opravdu za vyzkoušení nebo je to jen další z mnoha trendů?

nazov
meno
Gabriela
Nový kosmetický trend, který uchvátil virtuální svět. Tato revoluční procedura úpravy obočí pochází z Ruska, avšak ve velmi krátké době pronikla i do západního světa. Co je podstatou jejího úspěchu a stojí opravdu za vyzkoušení?
...

Co je laminace obočí?

Laminace obočí představuje semi-permanentní metodu založenou na rychlém, neinvazivním, ale přitom velmi efektivním způsobu vyplňování mezer mezi chloupky. Nepoddajné a řídnoucí chloupky vyhladí a zvedne svislým směrem, čímž vytvoří iluzi hustého obočí. Dokáže docílit požadovaného výsledku jako zvednutí oblouku, prodloužení obočí, zvednutí chloupků či větší hustotu během pár minut. Ve výsledném efektu obočí působí hustěji, hladší a lesklejší.

Pro koho je laminace obočí vhodná?

Tato metoda úpravy obočí je vhodná pro osoby:
  • s hrubšími chloupky,
  • s hustým a zlobivým obočím,
  • s příliš vytrhaným obočím,
  • po permanentním make-upu,
  • nebo ty, kteří ztratili více chloupků ať už stárnutím, nemocí nebo častým trháním.

Pro koho laminace obočí není vhodná?

Laminace se naopak nedoporučuje osobám:
  • s příliš tenkými chloupky,
  • s jizvami v oblasti obočí,
  • s podrážděnou pokožkou v okolí očí,
  • s infekčním onemocněním.
Zároveň se nedoporučuje podstoupit tuto proceduru těhotným a kojícím ženám, jelikož nelze předpokládat, jak mohou během tohoto období reagovat na chemické látky používané při laminaci.

Laminace obočí vs. mikroblading

Laminace obočí je kúra, při které dochází k narovnání a vyzvednutí chloupků, čímž se docílí hustšího obočí. Představuje tak dostupnější a rychlejší řešení, avšak výsledek je jen dočasný .

Mikroblading je procedura, během které se speciálním perem s malými jehličkami aplikuje pigment pod povrch pokožky. Tímto způsobem dochází k dokreslení chloupků imitujících ty přirozené. Vzbuzují tak dojem hustšího obočí, přičemž výsledný efekt je trvalý .


Laminace obočí v kosmetickém salonu

Jak probíhá?

Samotný proces laminování začíná aplikací liftingového krému, který vytváří chemický proces štěpení vazeb v každém chloupku a umožňuje jej tak přesunout do požadovaného tvaru. Následně se chloupky začešou a použitím neutralizátoru se upevní do nového tvaru. Poslední krok představuje vyživující olej, který obočí dopřeje pocit vlhkosti po chemické úpravě. V závislosti na požadovaném výsledku se pak může obočí vytrhat nebo nabarvit.

Jak dlouho vydrží výsledný efekt?

Efekt po laminaci vydrží přibližně 5-8 týdnů. Použitím čirého vosku na obočí se však vzhled může o něco prodloužit.

Máte-li husté chloupky, další proceduru můžete absolvovat po 8 týdnech. U jemnějších chloupků se doporučuje opětovná kúra po době 10 týdnů.

Čemu se vyhnout před a po laminaci?

Před laminací se doporučuje několik nocí neaplikovat na pleť retinoidy, aby se předešlo podráždění.
Po proceduře je třeba na 24 hodin zamezit jakémukoli namočení, ať už při sprchování, čištění obličeje nebo cvičení.

​Možná rizika spojená s laminací obočí

Jelikož laminace se provádí použitím chemických látek, existuje riziko, že se látka dostane do kontaktu s okem, což může způsobit nevratné poškození.

Nadměrným chemickým zpracováním také může dojít k poškození samotných chloupků, což může mít za následek jejich lámání, vysušení nebo dokonce ztrátu.

Jaká je cena za laminaci v kosmetickém salonu?

Cena za laminaci se pohybuje přibližně kolem 30-50 €.

Výhody a nevýhody laminace obočí v salonu

+ profesionální aplikace
+ kvalitnější výsledek
- vyšší cena

Laminace obočí doma

Co budete potřebovat?

Pokud se rozhodne provést proces laminace obočí doma, budete k tomu potřebovat soupravu, která obsahuje následující přípravky:
  • liftingový krém,
  • neutralizační krém,
  • hydratační sérum,
  • pojivové sérum,
  • a hřebínek na začesání chloupků.
Taková sada vám poslouží ke zkrocení kadeřavých či zlobivých chloupků nebo ke zlepšení celkového vzhledu obočí bez potřeby nadměrného přetváření.

Jak prostupovat?

  1. V prvním kroku obočí odmastěte a zbavte mastnoty čistícím gelem.
  2. Následně si pojivovým sérem začešte chloupky do požadovaného tvaru a aplikujte tenkou vrstvu liftingového krému. Doporučujeme pak na obočí přiložit přilnavou fólii, kterou zafixujete tvar obočí během působení produktu. Nechte působit 5 minut.
  3. Po uplynutí této doby, krém setřete vatovým tamponem a naneste neutralizační krém. Opět tvar zafixujte fólií a nechte působit dalších 5 minut.
  4. Po jeho setření můžete obočí zabarvit nebo vytvarovat do požadovaného tvaru. Tento proces však může chloupky udělat náchylnější k barvě, proto, pokud máte bledší pokožku, nechte barvu působit o něco kratší dobu.
  5. Jako poslední aplikujte hydratační sérum. Díky přísadám jako kyselina hyaluronová, panthenol, aloe vera nebo kakové máslo se zajistí, že obočí zůstane jemné, lesklé a vyživené.

Jaká je cena při domácí laminaci obočí?

Suma za set potřebný k laminaci obočí se pohybuje již kolem 15 €.

Výhody a nevýhody domácí laminace obočí

+ nižší cena
- větší pravděpodobnost nesprávné aplikace
- vyšší riziko kontaktu chemické látky s okem

Vyplatí se laminace obočí?

Laminace obočí je rozhodně procedura, která stojí za vyzkoušení. Představuje ideální řešení pro lidi s nepoddajnými chloupky nebo ty, kteří chtějí docílit dokonalé husté a lesklé obočí jako z Instagramu. Pokud navíc hledáte bezbolestné, rychlé, ale přitom účinné řešení, laminace je pro vás to pravé. Nevýhodou může být jen dočasnost výsledného efektu a tedy potřeba opětovné aplikace po pár týdnech.
name

Gabriela

Content Editor

Vyznavačka životní filozofie hygge. Milovnice módy, literatury a jógy. Hodně času tráví na cestách, proto v kosmetice upřednostňuje minimalismus, přičemž důraz klade i na multifunkčnost produktů. Zbožňuje pocit zdravé, vyživené a zářivé pleti.

Zavřít