Recenze Bees & Trees: Více než „jen“ přírodní kosmetika

nazov
meno
Katarína
Za značkou Bees & Trees stojí vystudovaná farmaceutka Rona Nushi z Albánie a vznikla poměrně spontánně. Když Rona pro sebe neuměla najít jemný opalovací krém, nakonec si ho sama zformulovala v laboratoři univerzity, kde sama studovala :-) Značka Bees & Trees se od toho momentu postupně rozrůstala o další produkty, přičemž Rona si dala záležet na jednotlivých ingrediencích, jejich kombinacích , ale také na designu a baleních svých kosmetických produktů. A všechno dělala s láskou k přírodě a lidem.

Výsledkem je přírodní kosmetika Bees & Trees , která ani zdaleka nezavání nafouknutým marketingem s laxními frázemi.

Přiznávám, že do testování produktů jsem šla s předsudky kvůli předešlým zkušenostem s přírodní kosmetikou. Výsledkem je však příjemné rozčarování z toho, jak jsou zformulovány a co dokážou. Ale víc už prozradím ve 4 produktových recenzích.


zdroj foto: shopbeesandtrees.com

Stručná fakta o značce Bees & Trees:

 • značka Bees & Trees byla založena v roce 2016
 • všechny rostlinné složky značky Bees & Trees jsou ekologicky pěstovány a pečlivě testovány
 • cílem značky je vyrábět čistou a ekologickou kosmetiku
 • použity jsou recyklovatelné obaly , aby co nejméně zatěžovaly přírodu
 • v současnosti se produkty značky Bees & Trees vyrábějí v Itálii – aby zvládly zvýšenou produkci, aniž by utrpěla kvalita produktů
 • certifikáty Evropské unie dokazují maximální kvalitu kosmetiky Bees & Trees , která splňuje všechny přísné předpisy
 • v současnosti má značka Bees & Trees v portfoliu 12 produktů
 • značka netestuje na zvířatech
 • je 100% veganská
 • je konzervována čistě přírodními látkami
 • neobsahuje umělá barviva ani vazelínu, minerální oleje a lanolin

Pro koho jsou produkty Bees & Trees vhodné?

 • pro ty, kteří chtějí vyzkoušet přírodní kosmetiku v biokvalitě se šetrným as minimalistickým složením , které v převážné míře tvoří přírodní nebo organické složky, často s přidanou aktivní složkou, která má vědecky ověřené účinky (například BHA, AHA, bakuchiol atd.)
 • značka primárně cílí na mladé lidi , kteří stále více dbají na používání šetrnější a ekologičtější kosmetiky v menších šaržích – s důrazem na jednoduché, ale funkční kosmetické produkty
 • portfolio značky Bees & Trees je pestré - každý typ pleti si v něm může najít vyhovující produkty
 • ze 12 dostupných produktů si můžete vyskládat plnohodnotnou ranní i večerní rutinu – značka Bees & Trees nabízí všechny typy základních produktů péče o pleť

Recenze produktů Bees & Trees

V uplynulých 3 týdnech jsem měla možnost otestovat 4 produkty albánské značky Bees & Trees , které na testování poskytl český e-shop livealbania.cz.

Moje pleť je citlivá, problematická s diagnostikovanou rozaceou (jejíž stav se právě v zimním období zpravidla zhoršuje), často dehydrovaná v důsledku léčby rozacey.

V recenzích jsem shrnula charakteristiku produktu, co produkt slibuje, způsob používání, konzistenci, jeho účinky, pocit na pleti, moji vlastní zkušenost (co se mi líbilo/nelíbilo), pro jaký typ je produkt vhodný a kolik hvězdiček bych mu dala (1 – 5):

Bees & Trees Organic Precleansing gel (gel to milk)

Charakteristika produktu: Jedná se o čistící olejový gel, který se používá v prvním kroku dvoufázového čištění. Obsahuje slunečnicový olej, olej z rýžových otrub, bioolej ze sladkých mandlí. Neobsahuje dráždivé čistící složky SLS a SLES.
Bees & Trees Organic Čistící olejový gel

Klíčové výhody, které produkt slibuje:
 • odstranění nečistot a make-upu v prvním kroku dvoufázového čištění
 • zvláčňující a vyživující účinek pro pleť
Způsob používání: Čistící olejový gel na obličej a krk jsem používala teprve večer v prvním kroku dvoufázového čištění. Jednu pumpičku jsem nanesla na suchou pleť a krk a jemně masírovala, dokud se produkt na pleti nezměnil na jemný olej. Potom jsem si navlhčila ruce vlažnou vodou a olejová konzistence odličovače se změnila na mléčnou. Nakonec jsem odličovač odstranila navlhčeným ručníkem ve vlažné vodě.

Konzistence: hustá, gelovo-olejová, později olejová, nakonec mléčná pěna

Účinky: Čistící olejový gel účinně smyl make-up – z obličeje a zčásti iz očí (ne úplně). Jelikož nepoužívám voděodolná líčidla, neumím posoudit jeho schopnost smýt takový typ produktů. V důsledku rozacey se pleť při čištění červenala, ale to je v zimním období běžná reakce na jakýkoli způsob jejího čištění (ať už ráno nebo večer).

Pocit na pleti: žádné nepříjemné pnutí, právě naopak, pleť byla jemná, vyživená a připravená k dalšímu kroku v čištění

Olejový gel před a po kontaktu s vodou

Moje zkušenost: Velmi se mi líbila postupná emulzifikace produktu z hutné olejovo-gelovité konzistence na jemné mléko. Čistící efekt hodnotím jako dobrý – používám jen lehký make-up, ale na oči většinou trvanlivější oční linku, barvu na obočí a spirálu – po vyčištění však pod očima ještě zůstaly malé černé šmouhy (ty se smyly až ve druhém kroku čištění).

Z produktu by mohl benefitovat: jakýkoli typ pleti včetně citlivé (zarudnutí později zaznělo) – pokud chcete zkusit olejový produkt na odličování, je to dobrá volba, která vzhledem k dávkování (pumpou), objem láhve a frekvenci používání (pouze večer) vydrží poměrně dlouho .

Orientační cena: 499,-

Bees & Trees Organic cleansing foam

Charakteristika produktu: Mimořádně jemná čistící pěna na obličej, která obsahuje uklidňující a antioxidační rostlinné výtažky a hydratující glycerin. Neobsahuje dráždivé SLS a SLES, ale na posledním místě je parfemace.
Bees & Trees Organic Čistící pěna

Klíčové výhody, které produkt slibuje:
 • jemné a hloubkové čištění obličeje s tonizujícím a hydratačním účinkem
 • nevysušuje pleť
Způsob používání: V ranní rutině jsem použila 1 dávku pěny, ve večerní 2 až 3 dávky pěny (v závislosti na intenzitě líčení) a vmasírovala jsem ji do navlhčené pleti. Jemnými krouživými pohyby jsem odstranila zbylé nečistoty pleti, opláchla pleť a osušila ji. Čistící pěnu výrobce doporučuje jen ve večerní rutině, ale její efekt se mi zalíbil iv té ranní třeba jen v malé dávce.

Konzistence: bohatá nadýchaná pěna

Účinky: Ve druhém kroku čištění smyla všechna líčidla – i ta z očí, která se nepodařilo odlíčit čistícímu gelu Bees & Trees.


Jemná pěna před smytím

Pocit na pleti: Během čištění i po něm je pleť hydratovaná, příjemná na dotek. Nepocítila jsem žádný pocit pnutí (pokud nepočítám již zmíněné zarudnutí, které však nepřipisuji použitým čističům) ani štípání.

Moje zkušenost: Vau! Upřímně přiznávám, že lepší čistící pěnu jsem ještě nikdy nepoužívala (a měla jsem možnost vyzkoušet více). Jde o produkt, se kterým lze i obyčejné odličování doslova užívat – během masírování pěny na pleti cítíte, že vám pod rukama „nevrže“, ale příjemně klouže a zanechává pleť vyživenou, jako byste na ni již nanesli hydratační produkt. Cena vzhledem ke způsobu dávkování (pumpou) a objemu je přijatelná.

Z produktu by mohl benefitovat: každý typ pleti včetně citlivé – o tom nepochybuji :-)

Orientační cena: 499,-


Bees & Trees Organic regenerating serum with Bakuchiol

Charakteristika produktu: Organické hyaluronové sérum obsahuje 1% bakuchiol (přičemž doporučená koncentrace je 0,5 až 2%), který je přírodní alternativou retinolu, dále hydratační glycerin, formu kyseliny hyaluronové, změkčující lecitin a několik uklidňujících, zvlhčujících.
Bees & Trees Organic Regenerační sérum s bakuchiolem

Klíčové výhody, které produkt slibuje:
 • žádné negativní účinky (jako u retinolu) jako například podráždění, zarudnutí, suchost pokožky atp.
 • mohou ho používat i těhotné a kojící ženy
 • má protizánětlivé účinky
 • má antiagingové účinky – omlazuje pleť a vyhlazuje jemné vrásky
 • stimuluje buněčnou přeměnu a regeneruje pokožku
 • efektivně redukuje vznik pupínků a akné
 • pomáhá přirozeně rozjasnit pokožku
 • snižuje nadměrnou pigmentaci
Způsob používání: Sérum jsem používala ráno a večer, hned po vyčištění pleti – většinou jednu pipetku.

Konzistence: hustá, gelová

Účinky: Už po prvních použitích mě překvapily výsledky hlavně v souvislosti s hydratací a rozjasněním pleti. Zatímco po čištění jsem měla pleť zarudlou v důsledku rozacey, sérum ji uklidnilo, zredukovalo počet zánětlivých reakcí a sjednotilo tón pleti. Jsem zvědavá na výsledky v redukci pigmentových skvrn, ale po 3 týdnech jsem zatím nezaznamenala viditelné změny. Bakuchiol je sice na posledním místě ve složení, ale v 1% koncentraci může být dostačující. Ve studii , která porovnávala jeho účinky s retinolem, byla použita jen 0,5%, takže se není třeba leknout 🙂


Finiš séra

Pocit na pleti: Hustá textura séra se překvapivě rychle vstřebá do pokožky bez lepivého pocitu. Reliéf pokožky je mimořádně zjemněný a již na dotek hydratovaný s viditelným „glow“ efektem.

Moje zkušenost: Přestože sérum neobsahuje parfemaci, nádherně voní po rostlinných složkách. Za sebe jsem s výsledky mimořádně spokojená - sérum se výborně vrství spolu s hydratačním krémem Bees & Trees. Zkoušela jsem už několik sér s bakuchiolem, vždy na bázi olejů, které se velmi těžko vrstvily a hlavně vstřebávaly, ale tato formulace na vodní bázi je v těchto ohledech vynikající. Ze všech testovaných produktů si mě sérum získalo nejvíc :-)

Z produktu by mohl benefitovat: každý typ pleti, neboť neobsahuje oleje a rychle se vstřebává – takže potěší i mastnou a problematickou pleť. Přestože má hustší konzistenci, ve finiši je naprosto lehké.

Orientační cena: 23,99 €

Bees & Trees Natural moisturizing cream

Charakteristika produktu: Přírodní hydratační a výživný krém obsahuje mnoho uklidňujících, antioxidačních a zvlhčujících rostlinných extraktů, tokoferol, rostlinné změkčující oleje, glycerin a formu kyseliny hyaluronové. Na předposledním místě ve složení je také parfemace.
Bees & Trees Organic Hydratační krém

Klíčové výhody, které produkt slibuje:
 • hydrataci a výživu pokožky
 • příjemnou texturu, která se velmi snadno vstřebává
 • zanechává pleť přirozeně rozjasněnou
Způsob používání: Krém jsem používala ráno i večer po vyčištění pleti a nanesení séra s bakuchiolem. Jednu pumpičku jsem vmasírovala do pleti, až se krém úplně vstřebal. Více krému opravdu není třeba, neboť pak je problém vpracovat jej do pleti.

Konzistence: lehký fluid, krémová

Účinky: Spolu se sérem s bakuchiolem výborně hydratují a vyživují pleť. Hydratace vydrží celý den. Dokonce jsem měla možnost vyzkoušet všechny produkty Bees & Trees na horách a krém spolu se sérem dokázali chránit pokožku a udržet v ní vláhu i v mrazivých podmínkách.


Stačí jeden stisk na celý obličej

Pocit na pleti: Krém se vůbec nežmolkuje, nevadí mé citlivé pleti s rosaceou, přestože obsahuje parfemaci. Není příliš těžký ani mastný, takže po nanesení „nesedí“ na pokožce, když ho důkladně rozetřu.

Moje zkušenost: Krému jsem se ze všech 4 produktů bála nejvíc, neboť obsahuje parfemaci, která, pokud na mé pleti zůstane, zvykne ji podráždit. Výsledek však hned po prvním použití překvapil – žádné podráždění, krém neucpával póry, vůbec nebyl těžký, právě naopak, při důkladném rozetření se celý absorboval. Dobře se vrstvil is SPF a jako podklad pod make-up je momentálně nejlepší ze všech krémů, které mám na kosmetické poličce. Jedinou nevýhodou je vyšší cena za poměrně malé balení. Po 3 týdnech každodenního používání (ráno i večer) mi už zbylo jen minimum produktu.

Z produktu by mohl benefitovat: každý typ pleti, přičemž mastné pleti by mohla stačit i aplikace menšího množství krému, nikoli celé pumpičky.

Orientační cena: 21 €Konzistence produktů
čistící pěna - olejový gel - sérum - krém

Na závěr chceme poděkovat e-shopu livealbania.cz za poskytnutí produktů na testování ♥
name

Katarína

Senior Beauty Content Creator and Editor

Jsem jazyková redaktorka s vášní pro psaní. Miluji sychravé dny s čajem v ruce – to je mé nejplodnější tvůrčí období. Jsem něco, co v češtině nedokážu korektně pojmenovat – kosmetikoholička se smyslem pro udržitelnost? Uznávám, takové slovo neexistuje, ale myslím, že jí jsem. Vyžívám se ve vrstvení kosmetiky, líbí se mi pocit, když kosmetika dělá to, co od ní očekávám (a ještě něco navíc). Den si neumím představit bez SPF a kyseliny azelaové (neboli rozacea).

Zavřít