Pro blondýny: Jak se zbavit žloutnutí vlasů

nazov
meno
Sue
Nežádoucí žluté tóny vlasů jsou problémem, se kterým se setká nejedna majitelka blond vlasů. Internetových návodů na opravu je nekonečné množství, realita však zahrnuje poctivý výběr správného přípravku a složitější pracovní postup. V dnešním článku proto věnujeme veškerou pozornost tomu, jak vybělit žluté vlasy a nezbláznit se při tom.

Získání platinové blond není vždy k počkání. Odpověď na otázku, jak dosáhnout úplně bílé vlasy zahrnuje několik bodů. Někdy nestačí jen zesvětlování u kadeřníka či použití vysoce kvalitních barev. Problém nežádoucích žlutých vlasů po barvení tkví ve vlasových pigmentech, které je třeba odstranit, chcete-li se dopracovat k požadovanému výsledku.
...
Běleně vlasů sice pomáhá v boji s barevným pigmentem, ale zároveň vlasy oslabuje. Například takový přechod z tmavě hnědé barvy na platinovou blond může být tak dost riskantním krokem.

Co vlastně způsobuje nežádoucí žluté tóny ve vlasech?

 • nesprávný výběr barvy - Chcete-li mít vlasy se studeným podtónem, je třeba si vybrat barvu, která v názvu obsahuje ash (=popelavý odstín). U těchto barev je menší pravděpodobnost, že budou vaše vlasy vypadat jako barevný kanárek. U teplých měděných odstínů je pravděpodobnost mnohem vyšší, protože obsahují více žlutých a červených tónů.
 • tvrdá voda
 • slunce
 • chlorovaná voda
 • nesprávná péče o vlasy - sulfáty přítomné v některých produktech oslabí intenzitu barvených vlasů a zvyšují pórovitost.

Použití toneru

Toner je produkt, který je navržen tak, aby odstranil z vašich vlasů nežádoucí pigmenty. Přichází na řadu po zesvětlení vlasů, řeší problém s nechtěnými barevnými podtóny a pomůže vám dopracovat se k platinovému vzhledu vašich vlasů. Mezi dvěma návštěvami kadeřníka je pak můžete udržovat v kurzu díky barevným šamponům či maskám. Myslete však na to, že pro požadovaný odstín blond vlasů je třeba používat tyto přípravky pravidelně.

Toner zůstává na vlasech poměrně kratší než permanentní barva, ale při správném použití je i toto jedna z dobrých možností, jak dosáhnout zcela bílé vlasy. Na trhu je k dispozici několik barevných tonerů. Pro dosažení kýženého vzhledu ale potřebujete ovládat úplné základy vlasové koloristiky.

Fígel je v tom, že každého nechtěného odstínu vlasů se zbavujete prostřednictvím komplementární barvy. Chcete-li odstranit načervenalé barevné tóny, měli byste použít zelený toner, chcete-li odstranit žlutý pigment, měli byste sáhnout po fialovém toneru a pokud chcete zabojovat s mosazným odstínem, použijte zelený nebo modrý toner. Na barevném kruhu jsou umístěny přesně naproti sobě.

Domácí tónování

Jak odstranit žluté vlasy doma? Dá se to iz pohodlí vlastní koupelny, je však třeba si předtím podrobně nastudovat návod a zjistit něco o správném výběru přípravku.

 1. Chcete-li po zesvětlování vlasů ještě tónovat, počkejte alespoň tři dny, abyste nepoškodili vlas úplně.
 2. Pořiďte si toner na bázi amoniaku. Jelikož se chcete zbavit žlutých odlesků, vyberte si fialový toner. Vždy sáhněte po takovém, který odpovídá úrovni vaší barvy vlasů. Systém úrovní se pohybuje od 1 – 10, přičemž 1 je nejsvětlejší a 10 je nejtmavší. Tonery mají na obalech barevné schéma. Ta vám usnadní orientaci při používání.
 3. K toneru je třeba zakoupit i oxidační emulzi, kterou použijete podle pokynů uvedených v návodu. Toner a emulzi smíchejte v doporučeném poměru. Obecně se uvádí poměr 1:2 (toner: emulze). V žádném případě neexperimentujte a nevytvářejte si vlastní poměr! Směs nemíchejte v kovové misce, mohlo by dojít k oxidaci směsi a ztrátě účinku. Použijte plastovou nádobku.
 4. Vlasy si rozdělte na několik částí a toner aplikujte od kořínků vlasů až po špičku.
 5. Toner držte na vlasech tolik, kolik předepisuje přibalený návod. Berte ho jako malou posvátnou listinu, které je třeba se držet.
 6. Toner opláchněte důkladně studenou vodou.
 7. Následně vlasy omyjte pomocí šamponu a v poslední fázi naneste kondicionér. Podle potřeby opláchněte.

Tónovací šampony

Bezpečnější alternativu odstranění žlutého pigmentu po domácím barvení bez poškození vlasů představuje použití korekčních šamponů proti žloutnutí vlasů, balzámů proti žloutnutí, kondicionérů či masek . Samotné bělení vlasů a úprava barvy tonerem je vytěží na maximum, proto je vhodné poohlédnout se po alternativách bez amoniaku, kterými jsou výše uvedené produkty.
...
Získat studené blond vlasy můžete po použití silver (stříbrného) šamponu či fialového šamponu , které si umíte zakoupit u svého kadeřníka nebo se k nim dostanete iv běžné drogerii. Nemají chemický základ jako tonery, takže výsledek bude o něco méně intenzivnější, ale splní svůj účel. Pokud chcete udržet vlasy bez žluté barvy, musíte barvící šampony zařadit do své pravidelné vlasové rutiny.

Tónovací kondicionéry

Kromě tónovacích šamponů jsou v nabídce také tónovací kondicionéry. Pokud se ptáte, který z těchto dvou produktů je lepší použít, odpověď je následující – výběr je na vás, rozhodněte se však jen pro jednoho pomocníka. Šampon pomáhá očistit vlasy od nežádoucích tónů, zatímco kondicionér je také vyživuje. Obecně platí, že tónovací kondicionér na vlasy nanášíte tehdy, když vidíte a cítíte, že to už vaše koruna krásy potřebuje. Nezapomínejte však na spolupráci s obalem produktu, na kterém vždy naleznete přesné instrukce k používání.

name

Sue

Beauty Content Creator and Editor

Žurnalistka na „volné noze“, profesionální lovkyně slov a aktivní běžkyně za dobrým contentem. Usazená na dně neustále se aktualizujícího toku informací, perfekcionistka na dobře vyskládané věty, s vášní pro módu, lifestyle a kosmetiku s pravdivým příběhem.

Zavřít