Allantoin

V naší databázi se nachází 1620 produktů s touto složkou.

Známá také jako:

  • Alantoin

Funkce:

  • Pleti identické složky - přirozeně se nacházejí v pleti nebo připomínají chování složek v pleti
  • Zklidňující složky - pomáhají zklidnit podrážděnou pokožku
  • Zvlhčovače/Humektanty - zadržiavajú a uchovávajú vlhkosť v pokožke a vo vlasoch

Škodlivost EWG:

Nízke riziko

Vhodné:

Mastná pleť
Citlivá pleť

Popis složky:

Co to je a co dělá: Alantoin je složka péče o pleť, která pomáhá hydratovat a uklidnit pleť. Jde o extrakt z rostliny jitrocele, která je původem z Evropy a Asie, ale lze jej získat iz řepy, pšeničných klíčků, heřmánku a ze semen tabáku. Existuje také syntetický alantoin, jehož produkce představuje udržitelnější přístup k získávání přísad.

Tradičně se používá v bylinné medicíně ke zmírnění podráždění ak podpoře hojení drobných poranění a otoků. Může mít i další výhody v podobě stimulace a opravy kožní tkáně. Pozitivem je také to, že pomáhá zmírnit nepříjemné reakce pokožky na aktivní složky. Ačkoli neexistuje rozsáhlý zdroj studií provedených o této složce, studie, které byly provedeny, podporují zvlhčující a potenciálně léčivé schopnosti alantoinu.

Ačkoli neexistují žádné recenzované studie, které by podpořily tvrzení, že alantoin pomáhá exfoliovat pokožku, často se nachází v produktech na exfoliaci. Někteří dermatologové uvádějí , že se zlepšila obnova kožních buněk a rozjasnil se tón pleti u pacientů, kteří používali produkty s alantoinem.

Vedlejší účinky: Alantoin se považuje za bezpečnou složku . V kosmetice se používá v koncentraci do 2 %.

Pro koho je vhodný: Je ideální pro suchou a podrážděnou pleť, ale určitě si své místo najde v rutině každého z nás, protože je nedráždivý, uklidňující a hydratující. Často se používá se silikony as jinými emolienty ve formulacích pro redukci jizev .