Citric Acid

V naší databázi se nachází 3090 produktů s touto složkou.

Známá také jako:

  • Kyselina citrónová

Funkce:

  • Pufrační složky - udržují správnou rovnováhu kyselosti/zásaditosti produktu

Škodlivost EWG:

Nízke riziko

Vhodné:

Citlivá pleť

Popis složky:

Co to je: Používá se v malých množstvích pro úpravu pH produktů a zároveň jde o exfoliant, jelikož patří mezi AHA kyseliny . Získává se z citrusových plodů.

Co dělá: Chrání receptury kosmetických produktů před příliš zásaditými vlastnostmi. V určitých koncentracích a ve správném složení může exfoliovat pokožku. Dosavadní výzkum se však zabýval vyššími koncentracemi (např. 20 %), než jaké se běžně používají v péči o pleť. Kromě toho se ve studiích ukázalo, že jiné AHA kyseliny – hlavně mléčná a glykolová (je za nimi mnohem více výzkumů) – jsou účinnější a je menší pravděpodobnost, že vás budou štípat na pokožce. Přestože je méně účinná než ostatní AHA kyseliny, může být užitečná přísada ve směsi kyseliny mléčné nebo glykolové. Spíše se však používá v malých množstvích jako pomocná složka pro úpravu pH produktů.

Vedlejší účinky: Může potenciálně podráždit pokožku, takže by si na ni měli dávat pozor lidé s citlivou pokožkou nebo se zánětlivými onemocněními kůže. Nezapomeňte na SPF, neboť zvyšuje citlivost pokožky na slunce.

Pro koho je vhodný: Obecně v menších koncentracích vyhovuje všem typům pleti, ale pokud máte citlivou pokožku, buďte obezřetní.