Dimethicone

V naší databázi se nachází 3450 produktů s touto složkou.

Známá také jako:

  • Dimetikon

Funkce:

  • Změkčovadla/Emolienty - zjemňují a zvláčňují pokožku
  • Okluzivní složky - udržují vlhkost v pokožce

Škodlivost EWG:

Stredné riziko

Popis složky:

Co to je: Dimetikon je nejběžnější silikon ze všech. Používá se nejen v produktech péče o pleť, ale také o tělo či vlasy.

Co dělá Zlepšuje texturu kosmetických produktů, pomáhá předcházet ztrátě vlhkosti z pokožky a tím zvyšuje účinnost produktu. Výsledkem je hladké a rovnoměrné nanesení produktu na pokožku a kyprý a hydratovaný vzhled pokožky. Dimetikon neproniká do pokožky, ale „sedí“ na jejím povrchu, vyplňuje jemné linky a vrásky, proto je oblíbenou složkou v primerech a zlepšuje aplikaci make-upu. Zároveň kontroluje lesk při mastné pleti.

Vedlejší účinky: Existuje mnoho dezinformací o tom, že dimetikon ucpává póry a zhoršuje stav akné, což není pravda. Pokud se produkt s dimetikonem použije nesprávně – například po cvičení nebo po silném pocení není z pokožky správně vyčištěn – může způsobit přetížení na pleti a ucpávání pórů. Třeba si tedy ustříhnout režim péče o pleť jako celek.

Pro koho je vhodný: Je vhodný pro všechny typy pleti, ale není vhodný pro ty, kteří na něj mají zjištěnou alergii (ačkoli bylo zjištěno, že dimetikon má příliš velkou molekulu na to, aby pronikl do pokožky a vyvolal alergii nebo podráždění).