Glycolic Acid

V naší databázi se nachází 292 produktů s touto složkou.

Známá také jako:

  • Kyselina glykolová

Funkce:

  • Exfoliační složky - pomáhají odstranit odumřelé pleťové buňky z povrchu pokožky
  • Pufrační složky - udržují správnou rovnováhu kyselosti/zásaditosti produktu

Škodlivost EWG:

Stredné riziko

Vhodné:

Mastná pleť
Citlivá pleť

Popis složky:

Co to je: Je nejvíce zkoumána AHA kyselina. Je nejmenší a nejjednodušší z AHA kyselin a přirozeně se vyskytuje v hroznové šťávě, ve šťávě z cukrové třtiny, v cukrové řepě a listech popínavky virginské, ale nejčastější verze používaná v kosmetice je syntetická. Ideální koncentrace pro domácí použití by měla být v rozmezí od 4 – 10 %.

Co dělá: Jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky na povrchu pokožky a podílí se na produkci vlastního kolagenu, což vede k pevnější a mladší pokožce. Kromě toho redukuje různé druhy pigmentací, léčí suché skvrny na kůži, zvyšuje hydrataci pokožky, a přestože není hlavní složkou pro léčbu akné, některé studie ukazují , že může zlepšit stav problematické pleti.

Vedlejší účinky: Kyselina glykolová zvyšuje citlivost pleti na slunce, takže nezapomínejte na SPF. Pokud použijete silnější produkt, na začátku se může objevit pocit štípání a pálení (po čase by si pleť měla zvyknout). Pokud je vaše pleť velmi citlivá nebo náchylná k rozaceu, kyselina glykolová zřejmě nebude pro vás, vyberte si jemnější varianty BHA nebo PHA kyselin.

Pro koho je vhodná: Je vhodná zejména pro lidi se smíšenou nebo mastnou pletí, pro ty, které trápí pigmentové skvrny, popřípadě akné.