Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

V naší databázi se nachází 471 produktů s touto složkou.

Známá také jako:

  • Olej z levandule lékařské

Funkce:

  • Antibakteriální/Antimikrobiální složky - regulují vznik bakterií a brání jejich přemnožení
  • Vonné složky - dodávají produktu příjemnou vůni

Škodlivost EWG:

Nízke riziko

Vhodné:

Citlivá pleť

Popis složky:

Co to je a co dělá: Levandulový olej je velmi pochybná složka v péči o pleť, ale sepíšeme alespoň pár kladných vlastností – má krásnou vůni, uklidňující a relaxační vlastnosti, takže je účinná zejména při aromaterapii. Další výhodou je, že levandulový olej má pěkné antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti. Má také schopnost zmírnit bolest a uvolnit svalstvo.

Vedlejší účinky: Podobně jako mnoho jiných esenciálních olejů, hlavní složky levandulového oleje jsou potenciálně dráždivé vonné složky. Dvě hlavní jsou linalylacetát (asi 50 %) a linalool (asi 35 %). Obě při vystavení vzduchu oxidují a vytvářejí silné kontaktní alergeny. Aby toho špatného nebylo málo, levandulový olej se zdá cytotoxický již od koncentrace 0,25 %. Jedna japonská studie zase poukazuje na to, že zvýšená expozice levandule (ať už v oleji, nebo v sušených květech ve polštářích či v šatnících) může vést ke zvýšenému riziku citlivosti.

Pro koho je vhodný: Pokud jde o péči o pleť, bude vám jistě lepší bez levandulového oleje. Obzvlášť, pokud máte citlivou pleť.