Tocopheryl Acetate

V naší databázi se nachází 2945 produktů s touto složkou.

Známá také jako:

  • Tokoferyl acetát
  • Vitamin E - acetát

Funkce:

  • Antioxidanty - brání předčasnému stárnutí a zvyšují odolnost pleti

Škodlivost EWG:

Stredné riziko

Vhodné:

Suchá pleť

Popis složky:

Co to je: Je to nejběžněji používaná syntetická verze čistého přírodního vitamínu E v kosmetice – takzvaná esterifikovaná verze (ester = sloučenina) tokoferolu a kyseliny octové. Je stabilnější, má delší trvanlivost, ale hůře se vstřebává do pokožky, takže nemusí poskytovat tak silnou ochranu před sluncem jako čistý vitamín E.

Co dělá: Dodává pokožce vlhkost, pomáhá chránit přirozenou bariéru pokožky, hojí a poskytuje pokožce antioxidační benefity. Hydratuje hlavně nejsvrchnější vrstvu pokožky a zlepšuje její schopnost vázat vodu. Považuje se také za účinnou složku na podporu léčby ekzémů.

Vedlejší účinky: Produkty se složkou tocopheryl acetate (ať už s přírodním, nebo se syntetickým) je ideální používat na noc, protože tím, že je hustší a hůře se vstřebává do pokožky, nemusí vypadat dobře pod make-upem a pleť se po něm může lesknout. To ovšem platí spíše pro lidi s mastnou pletí.

Pro koho je vhodný: Je ideální pro stárnoucí, sušší pleť (pokud se z pokožky vytrácí voda v důsledku životního prostředí) a může podpořit léčbu ekzémů.