Pravidla fóra

nazov
meno
Lakrem
Milý uživatel/milá uživatelka Lakrem,

jsme velmi rádi, že nám pomáháš spoluvytvářet obsah našeho webu. Aby to mohlo fungovat, úplně stačí, když se budeš k ostatním chovat tak, jak bys chtěl/a, aby se oni chovali k tobě. Tato filozofie pomůže udržet v našem diskusním online prostoru příjemnou atmosféru. A věř, že na takové místo se budeš vždy vracet s radostí a tvá očekávání budou naplněna.

Diskusní fórum Lakrem (dále v textu jen „fórum“, „my“, „nás“, „naším“) je totiž pozitivním a inspirativním místem. Naším cílem je vytvořit podnětnou a zároveň konstruktivní atmosféru, ve které naši návštěvníci nebo návštěvnice mohou publikovat a vyměňovat si mezi sebou své zkušenosti, informace, radosti i starosti. Proto tě prosíme, abys dodržoval/a následující desatero pravidel našeho fóra:

1. Buď uctivý/á a nezapomínej na společenskou etiketu.

Každý z nás je jiný a je důležité si uvědomit, že to, co vím já, nemusí vědět každý. Proto se prosím vyjadřuj slušně a vyhni se výsměchu, urážkám a nadávkám. Vyvaruj se také „křičené“ svých myšlenek VELKÝMI PÍSMENY. Nezapomeň být ohleduplný/á vůči gramatickým chybám ostatních, vždyť nikdo z nás není bezvadný.

2. Dej přednost povzbuzení před kritikou.

Pokud se přece jen dostaneš do situace, kdy bude pro tebe obtížné reagovat přátelsky as dobrým úmyslem, raději vůbec nereaguj. Pamatuj na moudrá slova: „Pokud někdo reaguje na urážku urážením, není v ničem lepší než ten, kdo začal.“ Před zveřejněním příspěvku se vždy ujistí, že tvůj komentář/kritika je konstruktivní, ne útočná a agresivní.

3. Měj na paměti, že ve fóru si vzájemně pomáháme.

Pokud máš v úmyslu opakovat, tento portál není pro tebe to správné místo. Zdravá pokožka či vlasy nejsou samozřejmostí, je to běh na dlouhé tratě, případné problémy často zasahují nejen vzhled člověka, ale také jeho psychiku. Je vám přece jasné, že kosmetika je velmi osobní a individuální věc – speciální dekorativní kosmetika či parfémy. Buď tedy k ostatním laskavý, tolerantní a slušný.

4. Diskusní fórum není místo pro reklamu.

Je určeno výhradně pro výměnu informací a zkušeností uživatelů. Není určeno ke komerčním účelům, takže jakékoli komentáře, které zahrnují nějakou formu osobního profitu (odkazy na webové stránky firem, uživatelská jména s firemním názvem, popis obchodní činnosti atd.), budou smazány.

Osoby a firmy, které mají zájem o PR článek, nativní článek nebo jiný druh reklamního sponzorovaného obsahu, nás mohou kontaktovat na emailové adrese: obchod@lakrem.sk . Velice rádi jim poradíme vhodný způsob prezentace jejich firmy, aby se dostali co nejblíže svým zákazníkům.

5. Své příspěvky zveřejní pouze jednou.

Díky tomu bude fórum přehledné a bude lépe plnit svůj účel. Sto vykřičníků, velká písmena a ani vložení tvého názoru desetkrát za sebou ostatní určitě nepřesvědčí o tvé pravdě. Fórum je prostor pro mnoho úhlů pohledu, takže neměj pocit, že musíš mít poslední slovo. Raději zvol přijatelnější přístup - klidný a rozvážný. Opakované příspěvky se stejným nebo podobným obsahem na více místech fóra budou bez upozornění odstraněny.

6. Zveřejňování témat, příspěvků, zpráv nebo fotografií s nevhodným obsahem je výslovně zakázáno.

Takže žádný obscénní, vulgární, sexuální nebo znevažující či urážlivý obsah v diskusním fóru nemá místo. Rasismus, šikana, násilí a také šíření nenávisti, strachu a lží s cílem manipulace jiných do fóra opravdu nepatří. Rovněž sem nepatří fotky nahých těl dětí a dospělých, nevhodné obrázky, pornografie a podobně.

7. Pozor na porušení autorských práv – za ně si nese odpovědnost výlučně samotný uživatel.

Vkládej pouze takové texty, obrázky nebo videa, kterých jsi autorem nebo ke kterým máš autorská práva nebo souhlas autora. V opačném případě si zodpovídáš za své jednání.

8. Nešíř hoaxy a nepodporuj pseudovědu.

Doporučení hloupostí typu, že SPF je třeba si natírat pouze na rovníku nebo olivový olej vám navrátí mládí, bude trestáno vymazáním komentáře, případně zrušením účtu, bude-li se situace opakovat.

9. Lakrem je tematické diskusní fórum.

A našimi tématy jsou – péče o pleť, tělo a vlasy, dekorativní kosmetika a parfémy. Jiná témata sem nepatří.

10. Rady na fóru ≠ rady lékaře

Pokud máš seriózní problém, určitě se zvěř do rukou odborníků. Pamatuj, že každému vyhovuje něco jiného, a co vyhovuje tobě, to musíš zjistit sám/sama – fórum tě může nasměrovat, a pokud se rozhodneš, že rady uživatelů mohou být pro tebe benefitem, je to tvé svobodné rozhodnutí, za které neseš plnou zodpovědnost .

Nerespektování některého z uvedených pravidel může vést k trvalému vyloučení z komunity Lakrem a ke zrušení registrace na našem webu.

Nejlepší a nejhorší postupy komunikace na našem diskusním fóru

LÍBÍ SE NÁM NELÍBÍ SE NÁM
používáš popisný název pro svůj příspěvek
používáš nejasné názvy typu „POMOC!“
před uveřejněním příspěvku si hledáš podobná témata
opakuješ již poskytnuté informace a kladeš otázky, které již položili jiní
vycházíš ze svých vlastních zkušeností nebo odborných znalostí nabízíš rady na témata, kterým se nerozumíš
zůstáváš v tématu odbočuješ od tématu
zůstáváš pozitivní šíříš negativismus a ponižuješ diskutující
snažíš se porozumět protichůdným názorům hádáš se s ostatními diskutujícími
jsi přátelský/á používáš nadávky nebo uštěpačný humor

Jaká je moje role diskutujícího v komunitě Lakrem?

Každý je v naší online komunitě důležitý – bez tebe by přece ani nemohla existovat ☺. Častou návštěvou (a účastí v diskusi) se nejenže přidáš do naší „beauty“ základny vytvořené uživateli, ale povzbudíš i ostatní, aby učinili totéž. Pokud přijdeš s různými problémy v oblasti krásy, pravděpodobně budeš moci najít někoho jiného, kdo má stejný problém a může tě nasměrovat k řešení. Pokud následně najdeš řešení, které ti bude vyhovovat, můžeš přidat svůj vlastní pohled a zkušenost. Dokonce je možné, že při hledání odpovědí získáš nové přátele ☺.

Nezapomeň, že online komunity by měly být přátelské, informativní a zábavné. Všechny předsudky nech před virtuálními „dveřmi“.

Registrací, přihlášením a využíváním diskusního fóra na www.lakrem.cz se zavazuješ, že se jako uživatel seznamuješ s našimi pravidly a že je akceptuješ.

Přejeme ti spoustu inspirací při surfování světem kosmetiky na www.lakrem.cz a doufáme, že získáš spoustu užitečných tipů, informací a názorů.

Tvůj Lakrem
name

Lakrem

Zavřít